Kopytka z czosnkiem niedźwiedzim i jarmużem

11 maja 2020

kopytka z czosnkiem niedźwiedzim i jarmużem zasmażane

Kuchni chwastowej ciąg dalszy ;) Choć czosnek niedźwiedzi trudno nazwać mi chwastem, kiedy sama zaprosiłam go do ogrodu i kilka małych sadzonek o rachitycznych początkowo listkach, z roku na rok rozrasta się pięknie w pokaźną kępę. Dzisiaj najprostsze z najprostszych comfort food - kochane przez dzieci i dorosłych ziemniaczne kopytka z dodatkiem czosnku niedźwiedziego i zasmażane z ostatnimi zeszłorocznymi liśćmi jarmużu. I po raz kolejny zasada, że im prostsze tym lepsze sprawdza się doskonale, kiedy czujemy, jak puszyste kopytka rozpływają się w ustach, a smażony jarmuż chrupie przyjemnie pod zębami :)

kopytka z czosnkiem niedźwiedzim i jarmużem zasmażane

kopytka z czosnkiem niedźwiedzim i jarmużem zasmażane

kopytka z czosnkiem niedźwiedzim i jarmużem zasmażane

Kopytka z czosnkiem niedźwiedzim i jarmużem:

450 g ugotowanych ziemniaków,
100 g mąki,
1 jajko,
1 łyżeczka soli,
kilka liści czosnku niedźwiedziego,
kilka liści jarmużu,
2 łyżki oleju,
1 łyżeczka soku z cytryny

Ugotowane i posolone ziemniaki jeszcze na gorąco rozgnieść na puree. Całkowicie ostudzić.

Do ziemniaczanego puree dodać mąkę, jajko i posiekane drobno liście czosnku niedźwiedziego. Wszystko zagnieść na jednolite ciasto, gładkie ciasto.
Ciasto przełożyć na oprószoną mąkę stolnicę lub blat. Z ciasta uformować kilka wałeczków o średnicy mniej więcej 2 cm. Każdy wałeczek podzielić na kawałki o grubości 1,5 - 2cm.

W dużym garnku ugotować wodę. Lekko ją osolić i do gotującej partiami wkładać kopytka. Po ich wypłynięciu na powierzchnię gotować jeszcze minutę. Łyżką cedzakową wyjąć z garnka.
Kopytka można ugotować wcześniej.

Na dużej patelni rozgrzać olej. Wrzucić porwane na kawałki i oddzielone od twardej łodygi liście jarmużu. Kiedy lekko zmiękną, dodać kopytka i smażyć, aż lekko zarumienią się z każdej strony.
Doprawić do smaku solą i pieprzem i skropić sokiem z cytryny.

kopytka z czosnkiem niedźwiedzim i jarmużem zasmażane

kopytka z czosnkiem niedźwiedzim i jarmużem zasmażane

5 komentarzy

 1. Pyszności 😋 Obowiązkowo trzeba je jeszcze szybko przygotować 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Buy YouTube Channel

  Safely buy active Youtube channels with subscribers and established audience. Quick&Secure social media marketplace. Live chat support 24h. Large number of listings.

  Please visit our service link: Buy YouTube Channel

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, jedno jajko do takiej ilosci ziemniakow i maki to za duzo. Ciasto wyszlo za rzadkie i musialam dogotowywac ziemniaki/dodawac make. W innych przepisach z internetu jest dwa razy wiecej maki i ziemniakow na jajko i ewidentnie tak trzeba...

  OdpowiedzUsuń
 4. Buy Reddit Accounts

  Why Should I Buy a Reddit Account?

  Purchasing Reddit accounts helps advertisers, experts, and consistent Redditors make their point more grounded and thrashing their rivals contentions. The dominant part of individuals wherever take the majority, and Reddit is no special case. Once your connection gets enough upvotes, it slithers up to the primary page and gives all of you the introduction for your thoughts that you can dream of.

  Please visit our service link: Buy Reddit Accounts

  OdpowiedzUsuń
 5. Buy Soundcloud Likes

  Why Buy Soundcloud Accounts from us?

  Since we are the most reduced value great quality administration. Numerous individuals say that your record is useless yet the records are the bad waste. In this way, we will state in the event that you need to get a decent quality record then we will propose purchasing from here.

  Please visit our service link: Buy Soundcloud Likes

  OdpowiedzUsuń